• Şehir Tiyatroları
  • Yazan : Fitzgerald Kusz
  • Yöneten: Hülya Karakaş
  • Oyuncular : Güzin Özyağcılar, Hale Akınlı, Hülya Karakaş, Neslihan Ayşe Öztürk, Süeda Çil

Dullar, ünlü ve ünsüz tüm dulların yaşadıklarını kâh güldüren kâh hüzünlendiren bir şekilde ele alan bir buçuk saatlik bir revü. (Revü nedir? Revü; güncel espriler, skeçler ve monologlara yer veren hafif ve eğlendirici sahne gösterisidir. Kökeni ortaçağ Fransız Sokak gösterilerine dayanmakla birlikte bugünkü hâlini 19. yüzyılda almıştır. Paris’te birçok yıldızın sahne aldığı Folies Bergère’de gelişmiştir.)

Keyifli zaman geçirmek, dünyaya biraz da dulların gözünden bakmak için gidilip izlenebilecek bir oyun. Oyunculuklar ve sahne-kostüm kullanımını oldukça yaratıcı ve başarılı buldum. Bürünülen ünlü dul karakterlerin (Yoko Ono. Ya Jackie Onassis, Margot Honecker, Elfriede Blauensteiner… vb) taklitleri de çok çok başarılı ve etkileyiciydi.

Ünlü ve ünsüz dul kadınların DULLUK üzerine hikâyelerini eğlenceli bir şekilde anlattıkları, “Dul” olmanın nasıl bir durum olduğunu sorguladıkları oyun… Sözün özü; Fitzgerald Kuzs’un yazdığı, Sibel Arslan Yeşilay’ın Türkçeleştirdiği “DULLAR” keyifli bir revü…