• Orjinal İsim : Going  the Distance
  • Tür: Romantik / Komedi
  • Yönetmen: Nanette Burstein
  • Yapım: 2010 , ABD
  • Oyuncular: Drew Barrymore, Justin Long, Kristen Schaal, Christina Applegate, Charlie Day

Aslında amacım ağlayıp zırlayabileceğim bir romantik film izlemekti. Fakat ,yaz sezonunda salonların kesatlığından, önüme gelen içinde “sevmek” geçen ilk filmde bu duygusallığı aramam hata oldu.

Evet film aşkı anlatıyor, evet iki genç ayrı şehirlete düşüyor ve birbirlerini deli gibi özlüyor ama film ağlatmıyor, aksine Garrett’in arkadaşları ve Erin’in ailesi ile olay tam bir komediye dönüyor.

Ben filmi oldukça sıcak buldum.  Bir belgesel yönetmeni olan Nanette Burstein ilk Holywood filminde , olayı klasik romantik komedilerden ayrıştırmaya çalışmış ve bir nebze de başarmış.

Film, “kız arkadaşlarla izlenecek filmler” kategorisinde değerlenebilir.

Konu:

Erin ve Garret ayrı olduklarında bile iyi bir çifttiler. Ancak gazeteci olan Erin (Drew Barrymore) okuldaki son yılı için San Francisco’ya gittiğinde, erkek arkadaşı Garret (Juntin Long) müzik sektöründeki işinde, beklediği terfiyi alabilmek için Manhattan’da kalır. Webcam, cep telefonu ve mesajlar aracılığıyla ve birçok karşılıklı ziyaretle, mesafenin neden olduğu yanlış anlamalar ve aile ve arkadaşların olumsuz tavsiyelerine rağmen, aşklarını kilometrelerce uzaktan da olsa yaşarlar. Ancak, sonunda ilişkilerini nerede ve nasıl sürdürebilecekleri konusunda bir karar vermeleri gerekmektedir.”