kung fu panda

  • Tür: Animasyon
  • Yönetmen: Jennifer Yuh
  • Süre: 95 dk
  • Yapım: 2011, ABD

İlk filmin sonunda Ejder Savaşçısı olarak hedefine ulaşan Po, şimdi Kung Fu ustaları ve kadim arkadaşları Kaplan, Turna, Mantis, Engerek ve Maymun ile beraber Barış Vadisi’ni koruyor. Fakat sevimli pandamızın bu taze hayatı ve Kung Fu geleceği Çin’i ele geçirmek ve Kung Fu’yu ortadan kaldırmak için çok tehlikeli bir silah tasarlayan kötü adamların tehdidi altındadır. 
Po ve ekibi Öfkeli Beşli şimdi bütün Çin’i dolaşarak bu çok tehlikeli adamı ve silahını bulmak, harekete geçmesini engellemek zorundadır. Peki ama nasıl? 

“Şrek”, “Madagaskar” gibi gişe rekortmeni filmlere imza atan Dreamworks Animation stüdyolarının 3D teknoloji ile süslediği devam filmi ?Kung Fu Panda 2’nin yönetmenliğini ilk filmin senaristleri arasında da yer alan Jennifer Yuh üstleniyor…Filmin orijinal seslendirme kadorusunda ise pandamız Po’ya hayat veren Jack Black’in yanısıra Angelina Jolie,Dustin Hoffman, Gary Oldman gibi yıldız isimler göze çarpıyor…

Kung Fu Panda’nın ilk filmini izlememiştim. İkincisi Oscar adayı olunca izleyeyim dedim ve izlediğime çok mutlu oldum. Zira hem  komik, hem duygusal, hem macera dolu bir hikayesi olan ve görsel olarakta göz dolduran bir film izlemiş oldum.

Yönetmen, ilk filmi olmasına rağmen, Dreamworks’un desteğiyle çok başarılı bir iş çıkarmış. Film başlangıcından sonuna kadar gözünüzü kırpmadan seyretmenizi sağlıyor ve tüm bu maceranın yanında hem güldürüyor hem de neredeyse ağlatıyor. Çocukların izlemesi için biraz karanlık bir film olduğunu düşünsem de, 7 yaşından büyük çocukların keyif alabileceğini söyleyebilirim.

Serinin bir sonraki filmine de göz kırparak kapanışı yapan bu filmi izlemenizi tavsiye ederim. Ben vakit kaybetmeden birincisini de izleyeceğim.

İyi seyirler,