kantai , konukseverlik

  • Tür: Kara Komedi /
  • Yönetmen: Koji Fukada /
  • Yapım: 2010, Japonya /
  • Süre: 96 dk /
  • Oyuncular: Kanji Furutachi, Kumi Hyôdô, Tatsuya Kawamura /

Yönetmenin ilk filmi, kendi halinde bir ailenin , hayatın karmaşasında akıp giden yaşamlarının gelen konukları ile nasıl değiştiğini her dakika artan bir tempo ile seyirciye aktarıyor. Çok ince mesajların verildiği film, ikinci yarısından itibaren tam bir şölene dönüşüyor ve güldürürken düşündürmeyi başarıyor.

Oyuncuların başarısının yanında, belgeselci anlatımıyla olayların içine girmemizi kolaylaştıran filmi izlemenizi ve taze yönetmen Koji Fukada’nın gelecek filmlerini takip etmenizi tavsiye ederim.

Zynp

“Yönetmen Koji Fukada bu ilk filminde, Marx kardeşlerin Opera?da Bir Gece?sinden esinlenmiş. Film, Tokyo?da yaşayan küçük ve çalışkan bir ailenin, bir yabancının evlerine gelişiyle zorla değişmelerini anlatıyor. Kobayashi, genç eşi, önceki evliliğinden olan kızı ve boşanmış kız kardeşiyle bir arada yaşamaktadır. Yakın zamanda ailenin başına gelen en önemli olay papağanlarının kaybolmasıdır. Bir gün birdenbire, Kobayashi?ye zamanında para yardımı yapmış zengin bir ailenin oğlu olduğu iddiasıyla ortaya çıkan Kagawa da yanlarına yerleşiverir. Konukseverlik politik imaların son kertede politik sezgilere dönüştüğü olağanüstü bir kara komedi.”