• Tür : Fantastik / Gerilim / Dram /
  • Yönetmen : Debra Granik  /
  • Yapım : 2010, ABD /
  • Süre: 100 dk. /
  • Oyuncular: Jennifer Lawrence (Ree Dolly) , John Hawkes (Teardrop) ,Kevin Breznahan (Little Arthur) , Dale Dickey (Merab) ,Garret Dillahunt (Sheriff Baskin) /

Alabama’nın küçük bir kasabasında hayatını sürdürmeye çalışan 17 yaşındaki Ree Dolly (Jennifer Lawrence), kendisinden yaşça küçük iki kardeşine ve hasta annelerine bakmak zorundadır. Ruhsal bir çöküntü içinde olan annesinin o hale gelmesinde uyuşturucu bağımlısı babasının rolü çok büyüktür.

Methamphetamin bağımlısı olan babası onları terk etmiştir. Ama Ree onu bulmaya ve ailesini yeniden bir araya getirmeye karar verir.”

2006 yılında yayımlanmış olan aynı isimli romandan uyarlanan film, görüntüleriyle oldukça doyurucu. Hikaye mükemmel bir gerçekçilikle izleyiciye yansıtılıyor. Konu insanın içine işleyen bir hızla ilerliyor. 1990 doğumlu oyuncu Jennifer Lawrence, o kadar olması gerektiği gibi oynuyor ki, hayran olmamak mümkün değil.

Karakterlerin kostümleri, mekanlar, müzikler Amerika’daki bir başka yaşam tarzına götürüyor bizi. Bu yaşam tarzında gelirleri düşük, hayatları acı dolu insanların bulunduğu bir kasabaya gidiyoruz. Tüm olan biteni o kadar hissettiriyor ki, karakterlerin yanlarına gidip yardımcı olmak istiyorsunuz. Bu müthiş işin, 83.oscar ödüllerinde en iyi film dahil 4 dalda aday olmasına şaşmamak lazım.

Filmi sindire sindire izlemenizi tavsiye ederim.