Hayatımın garip kesişimleri oluyor. Mesela çok beğendiğim, sevdiğim ama unuttuğum şeyler birden bire karşıma çıkıveriyor. Haftasonu Toprak Sanat Galerisi’ndeki karma sergide Canan Berber’in rengarenk boncuklu kadınlarından birini görünce çok heyecanlandım. Zİra evime yeni taşındığımda bir tablo yapmak istiyordum. Ne yapsam diye araştırırken Canan Berber tablolarını görmüş, inanılmaz beğenmiştim. (Nitekim tablomun köşesine kondurduğum kırık aynalar kendisinin konseptinden çalıntıdır :))

O müthiş dünyasına ait tablolarını canlı canlıda gördüğüm Canan Berber’in tarzında bir tabloyu en yakın zamanda yapacağım. Burada da mutlaka paylaşırım. Şimdi gelelim ressamın hikayesine ve beğendiğim bazı tablolarına.

1967 yılında Merzifon’da doğan Canan Berber, Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra dil ve sanat eğitimi için Londra’ya gider. 93-97 senelerinde Londra’da yaşayan ressam İstanbul’a döndükten sonra desen,renk ve seramik üzerine çalışamalar yaptı. Özel bir stile sahip olan ressam, farklı teknikleri ve materyalleri kullanarak tuval üzerine yağlı boya ve akrilikle resimler yapıyor.

Canan Berber’in tüm çalışmalarına blogundan ulaşabilirsiniz.