Tiyatro Gerçek’in internet sitesindeki mail adresine , Yekta Bey’in bloguna da yazdığım bilet alma sıkıntımı anlatan aşağıdaki maili gönderdim.

———-

“Sayın Tiyatro Gerçek yetkilileri,

Caddebostan Kültür Merkezindeki 22/10/2010 tarihli VanGogh oyununuza gelmek için internetten bilet aldım.

Fakat Biletix’e tam 22,5TL komisyon ödemek zorunda kaldım.

Bilet fiyatı : 55TL (2 öğrenci + 1 tam)

Hizmet bedeli: 10,5TL

İşlem bedeli: 4TL

Kargo ücreti: 8TL (biletleri kargo ile istemek zorundasınız. başka seçenek yok bu oyun için.)

Bilet satışlarınızı Biletix yerine sanatseverlerden komisyon almayan yada hakkaniyetli komisyonlar alan başka satış kanallarından satmanızı önemle rica ederim. (Örnekse Mybilet sitesinde hem koltuk seçiliyor, hem komisyon alınmıyor yada telefondan satış yapabilirsiniz.)

Özel tiyatrolara maddi gücümüz yettikçe destek verebilmek, oyunları izleyebilmek istiyoruz. Ama etrafımdaki birçok insan sırf Biletix’in komisyonları nedeniyle oyunlara gelmiyor.

Bilgilerinize sunarım.”

—-

Mailime cevaben bugün telefonla bana ulaştılar. Öncelikle mailim için teşekkür ettiler, sonra önümüzdeki haftadan itibaren telefonla satışa başlayacaklarını belirttiler. Biletix’i seçme nedeni olarak bilinirliğinin fazla olmasını ve tiyatrodan komisyon almamasını gösterdiler, fakat seyircilerin mağduriyetini anladıklarını ve önemsediklerini, Biletix ile sözleşmeleri bittiğinde mutlaka diğer bilet satış kanallarıyla da irtibata geçeceklerini belirttiler.

Ayrıca 8TL’lik zorunlu kargo uygulamasından haberdar olmadıklarını, en kısa sürede Biletix ile irtibata geçip bu sıkıntıyı gidereceklerini de belirttiler.

Tiyatro Gerçek’e hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.