2012 yılı Şubat ayında duyurusunu yaptığımız “Hayatımızı Değiştiren Sanat” yarışması, birbirinden etkileyici katılımlarla gerçekleşti.

Katılımcılar arasında karar vermek oldukça zordu. Jürimiz hikayeleri özgünlüğü, duygusal gücü, akıcılığı ve katılımcının hayatını değiştirme oranına göre değerlendirdi. Sonuca ulaşana kadar bir ön eleme yapıldı ve ön elemeyi geçen katılımcılardan bazı geliştirmeler istendi.

Son katılımlar değerlendirildiğinde ise, derece verilen ilk üç katılımcı dışında dört katılımcı da başarılı bulundu ve bu katılımcılara teşvik ödülü verilmesi kararlaştırıldı.

Ödül kazanan katılımcıları ve eserleri aşağıda açıklarken,

Tüm katılımcılara sanata verdikleri değer için, jüri üyemiz Sayın Yılmaz Eser Durmuş’a tüm önerileri ve  desteği için, ödüllerimizin sponsoru MyBilet‘e sanatsever MimarcaSanat takipçilerine bu fırsatı sunabilmemizdeki önemli katkısı için teşekkür ederiz. Tüm kazananları ise çalışmalarından dolayı tebrik ederiz.

 

 

Ödüller

 • 1-nurullah-bey-ve-küçük-kız
  Birincilik Ödülü

Nurullah Bey ve Küçük Kız / P.Bade Becit Coşkun

1974yılı, İstanbul doğumlu P.Bade Becit Coskun, kendisini laik bir Türk kadını olarak tanımlıyor. İ.Ü.Türk Çinisi ve Seramik İşleme Sanatları, Bella Arte-Sculo di San Colombiano (İtalya) Seramik ve Firenze Palazzo Spinelli İç Mimarlık bölümlerinde eğitim alan katılımcımız, küçük yaşlarda ressam Nurullah Berk ile tanışmasını ve ressamın sanat evinde aldığı eğitimin hayatına etkisini anlattığı hikayesiyle yarışmamızın birincisi olarak seçilmiş ve 30 sinema biletinin sahibi olmuştur.

 • 2-Cihan-Özdeniz-1-207x300
  İkincilik Ödülü

Hayatımı Değiştiren Sanat / Cihan Özdeniz 

1981 yılında Adana’da doğan Cihan Özdeniz, Marmara Üniversitesi Elektrik Öğretmenliği mezunu fakat hep istediği tiyatro ve oyunculuk konusunda kendisini geliştirmiş ve bir çok eğitim programına katılmış. 10 yıldır profesyonel olarak hem sahnede hem sahne arkasında çalışmalarını sürdüren katılımcımız, ilk gençlik yıllarına kadar utangaç ve içine kapanık bir kimseyken sanatın kendisini nasıl değiştirdiğini ve geliştirdiğini anlattığı hikayesi ile yarışmamızda ikinci olarak seçilmiş ve 20 sinema biletinin sahibi olmuştur.

 • 3-martineden
  Üçüncülük Ödülü

Bazen Tutunduğumuz Tek Güç Düşlerimizdir / Sevda Balkan

İstanbul doğumlu Sevda Balkan, Mimar Sinan Üniversitesi İç Mimarlık bölümü mezunu ve iç mimar olarak çalışmakta. Katılımcımız, yazar Jack London’un Martin Eden isimli kitabı ile yeniden üniversiteye hazırlanmaya karar vermesini anlattığı hikayesi ile yarışmamızda üçüncü olarak seçilmiş ve 10 sinema biletinin sahibi olmuştur.

 

 • 4-aynrand
  Teşvik Ödülü

Ayn Rand, Hayatın Kaynağı / Valeska Wegner

1987 yılında Almanya’da doğan Valeska Wegner, Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Mimarlık bölümü 3. sınıf öğrencisi. Ayn Rand’in Hayatın Kaynağı isimli romanının kendisini etkilemesinden yola çıkarak hazırlamış olduğu video ile katılımcımız başarılı bulunmuş ve 2 sinema bileti teşvik ödülünün sahibi olmuştur.

 • 1teş-rene-1024x707
  Teşvik Ödülü

…Bakmak, Görmek /Görkem Sever

1989 yılında Bursa’da doğan Görkem Sever, Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık bölümü 4. sınıf öğrencisi. Katılımcımız, Sürrealizm akımının kendisini ve hayata bakışını değiştirmesini örneklerle anlatığı hikayesi ile başarılı bulunmuş ve 2 sinema bileti teşvik ödülünün sahibi olmuştur.

 

 • 1teş
   Teşvik Ödülü

Hukuk Aşkı ve Sanat /Esra Hoşgör

1978 yılında İstanbul’da doğan Esra Hoşgör, Marmara Üniversitesi Hukuk bölümü mezunu. Philadelphia filmi ile avukat olmak istemesinin hikayesini anlattığı çalışması ile başarılı bulunmuş ve 2 sinema bileti teşvik ödülünün sahibi olmuştur.

 

 

 • teş5
  Teşvik Ödülü

Firarperest /Cansu Kemer

1997 yılında İstanbul’da doğan Cansu Kemer, lise 9.sınıf öğrencisi. Elif Şafak’ın Firarperest adlı kitabının kendisine etkisini anlattığı çalışması ile başarılı bulunmuş ve 2 sinema bileti teşvik ödülünün sahibi olmuştur.

 

Süreç

 • 14 Mart 2012: Jüri üyeleri yenilenmiş çalışmaları inceledi ve kararını verdi.
 • 4 Mart 2012 : Jüri üyeleri 3 gün boyunca katılan tüm çalışmaları değerlendirdi ve bir ön eleme yaptı. Tüm yarışmacılara jüri raporu e-mail ile iletildi. Ön elemeden başarıyla geçen yarışmacılara bazı düzeltme önerileri iletildi ve 9 Mart’a kadar yenilenmiş çalışmalarını göndermeleri istendi. Jüri son gelen çalışmalara göre final değerlendirmesini yapıp, kazananları 15 Mart’a kadar açıklayacak.
 • 1 Mart 2012: Yarışmamıza katılımlar 1 Mart 2012 tarihinde bitti.

Yarışma Duyusu ve Şartname

Hayatınızı değiştiren bir film oldu mu? Bir tiyatro oyunu, müzisyen, kitap, şarkı? ?
 Mimarca Sanat 1.yaşını bir yarışmayla kutluyor!
  Sanatın yaşamlarımıza etkisini gözler önüne sermek amacıyla düzenlenen
?Hayatımızı Değiştiren Sanat?
adlı yarışma, bu değişimi anlatan en etkili hikaye ve anlatımı arıyor.

Yarışma Şartları:

 • Yarışma, isteyen herkesin katılımına açıktır.
 • Yarışmanın amacı, sanatın yaşamlarımıza etkisini gözler önüne sermektir. Bu anlamda katılımcılardan, bir sanat etkinliği, sanat ögesi ya da sanatçının hayatlarını nasıl değiştirdiğini istedikleri şekilde anlatmaları beklenmektedir.
 • En etkili üç hikaye jüri tarafından seçilecektir. Jüri önce hikâyeyi sonra anlatımı göz önüne alarak seçimini yapacaktır.
 • Çalışmaların daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış ve yayınlanmamış olması gerekmektedir.
 • Yarışmacılar en fazla 2 çalışma ile katılabilirler.
 • Yarışmacılar hikayelerini istedikleri şekilde ( yazı, resim, video… vb.) anlatabilirler.
 • Sorular yarisma@mimarcasanat.com adresine e-mail ile iletilebilir. Cevaplar www.mimarcasanat.com adresinde yayınlanacaktır.

Yarışma Takvimi:

 • Çalışmalar en geç 01.Mart.2012 tarihine kadar isim, soy isim, kısa özgeçmiş ile yarisma@mimarcasanat.com adresine gönderilmelidir. Gönderilen çalışmaların boyutu 2MB?ı geçmemelidir.
 • Son gönderim tarihi 01. Mart.2012?dir.
 • Sonuçlar 5 Mart 2012 tarihinde açıklanacaktır.

Ödüller:

 • Yarışmada birinciye 30, ikinciye 20, üçüncüye 10 sinema bileti ödülü verilecektir.. Ayrıca seçilen çalışmalar www.mimarcasanat.com sitesinde yayımlanacaktır.
 • Kazanılan biletler, verilen pnr kodu ile www.mybilet.com adresindeki üyelik bölümünde bulunan biletlerim menüsü üzerinden 1 yıl süresince Mybilet üye sinema salonlarında istenilen seans ve saatlerde kullanılabilecektir
 • Tek seferde en fazla kullanılabilecek billet sayısı 5 adettir.
 • Kazanılan biletler kullanıldıktan sonra iade edilemeyecektir.
 • 1 yılın sonunda kullanılmayan biletler geçersiz sayılacaktır.