• Sil Baştan – Ken Grimwood – 16TL
  • 370 sayfa
  • Koridor Yayınevi

Son zamanlarda okuduğum en düşündürücü kitap!

İçinde bulunduğum halet-i ruhiyeden midir, yoksa gerçekten kitabın başarısı mıdır bilmiyorum ama hepimizin zaman zaman söylediği “bir daha dünyaya gelsem…” cümlesi defalarca gerçek oluyor Jeff Winston’un hayatında.

Fakat Jeff’in yeni hayatlarının hepsinde bir boşluk doluyorken, hep özlemini duyduğu şeylerde oluyor..

Aradığımız mükemmel hayatların olması mümkün mü? Hayattan çok şey mi bekliyoruz? Yaşamlarınızı sorgulayacağınız, yer yer uzatılmış konularına rağmen, akıcı romanı herkese tavsiye ederim.

Arka Kapak:

“Ken Grimwood’un sıradışı eseri Sil Baştan, zihninize şu soruyu kazıyor: Geçmişte yapmış olduğunuz hataları bilerek hayatınızı tekrar, tekrar ve tekrar yaşamak zorunda kalsaydınız ne yapardınız?
43 yaşındaki Jeff Winston bu şansı birkaç kez elde eder. Heyecanını yitirdiği evliliği ile geleceği olmayan işi arasında sıkışıp kalmıştır ve hiç beklenmedik bir anda ölüverir. Tekrar hayata gözlerini açtığında ise takvimler 1963 yılını göstermektedir. O sabah 18 yaşında, üniversite yatakhanesinin duvarlarına bakarak uyanır. Her şey eskisi gibidir… tek bir fark dışında: Jeff geleceği avcunun içi gibi bilmektedir. Futbol ligi final maçlarından at yarışlarına kadar kimin kazanacağını, Wall Street’te köşeyi dönmek için hangi şirketlere yatırım yapmak gerektiğini… Yalnız, bilmediği bir şey vardır: Neden hayatını sil baştan yaşamak zorundadır? Sevdiği her şeyi ve herkesi kazanıp kaybetmeye daha ne kadar devam edecektir?
Birçok dile çevrilen ve listeleri alt üst eden Sil Baştan hayatın karmaşık döngüsünü sorgularken hayal gücünüzü de sonuna kadar zorluyor. “