• pucca Yazar: Pucca (Selen Işık)
  • 424 Sayfa
  • Okuyan Us Yayınları
  • Baskı:2011
  • Arka Kapak:

Türkiye’de blog denince akla ilk onun ismi geldi. Birçok insanın blog açma nedeni olurken, onu okuyan herkesin bazen dert ortağı, bazen de en çok güldüğü arkadaşı oldu. Kendine bestseller yazarların arasında sağlam bir yer edinen Pucca, maceralarına devam ediyor.
İlk kitabı “Küçük Aptalın Büyük Dünyası”, “blog” nedir bilen bilmeyen herkesin tatil çantasındaki yerini aldı. Pucca, ünlü – ünsüz, onu okuyan herkesi kendisine hayran bıraktı. Yazdıklarını okuyan onunla birlikte öfkelendi, onunla birlikte ağladı, onun şapşallıklarına karnı ağrıyana kadar güldü.
Okurlar, aylarca hikayenin devamını bekledi, Pucca ise hep bir mutlu sonu… 
Şimdi zamanı geldi, Pucca, merakla beklenen ikinci kitabı “Pucca Günlük ve Geri Kalan Her Şey” le aramızda!

Eski sevgilisinden intikam almak için blog açan Pucca, o zamanlardan beri blogunu takip eden okuyucalarının gözü önünde 2 kitabı olan bir popüler kimlik haline geldi. Birinci kitabı  Küçük Aptalın Büyük Dünyası’nın satış rekorları kırmasından sonra dergi ve gazetelerde de yazmaya başlayan Pucca, ikinci kitabını da çıkardı. Peşinden de Marilyn Monroe maskesini çıkarıp, adını açıkladı ve yüzünü gösterdi.

Yaşadıklarını, çocukluğu kardeşlerinden ayrı, üvey baba dayağıyla geçen yaralı bir kadının dilinden tüm gerçekliğiyle yazan Pucca’yı diğerlerinden ayıran özelliği bu. Yaşadığı ilişkileri yazıya döken yüzlerce kimse var ama bu kadar içten, bu kadar kadınca ve bu kadar çocukça yazan yok sanıyorum.

İnsanın kitaba başlayınca sonunu merak etmesi kaçınılmaz oluyor. Üstelik uzun zamandır takip ettiğim, twitterda ününe ün katan @Cerilevis ile birlikte olduklarını bildiğim ve kitapta yazan bir çok hikayeyi daha önce blogda ve köşe yazılarında okumuş olmama rağmen…

Kitabı özellikle kadın okuyuculara tavsiye ederim. Şöyle bir kafa dağıtmak, Pucca’nın dünyasına adım atmak için…

İyi okumalar,