Bu ay sinemalar hem Oscar Ödül Töreni’nin yaklaşması, hem de !F Film Festivali nedeniyle pek yoğun. Seanslar arasında koşturmacalar bizi bekler.

Sanat dolu, güzel bir ay olması dileğiyle,
Buyurun bültene…

Sinema

  • 7 Şubat / Para Avcısı
Scorsese’nin Oscar Adayı son filmi The Wolf of Wall Street seyretmesi keyifli bir seyirlik. Amerikan borsasında komisyoncu olan Jordan Belfort’un biyografisinden uyarlanan filmle ilgili detaylı yazım için tıklayın.
  • 14 Şubat / Aşk

Senenin en çarpıcı ve en melankolik filmlerinden Spike Jonze’un yönetmenliğini üstlendiği Her, Joaquin Phoenix’in muhteşem performansıyla ve müthiş senaryosuyla kaçırmamanız gereken bir film. Detaylı yazım için tıklayın.

  • 28 Şubat / Meydan

Meydan, iki yılı aşkın süredir devam eden Mısır Devrimi’ni haberler gibi değil, meydanın tam içinden, meydandakilerin hikayeleriyle anlatıyor. Filmi hem !F’de, hem de sinemalarda Başka Sinema kapsamında izleyebilirsiniz.

  • !F İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali

Bu yıl 13.sü düzenlenen festival, 13 – 23 Şubat tarihleri arasında İstanbul, 27 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında ise Ankara ve İzmir’de filmleri seyircileriyle buluşturacak. Detaylı bilgi için festivalinternet sitesine buyurun.

Not: Oscar ödül törenine kadar filmlerle ilgili yorumlarımı ve gelişmeleri mimarcasanat’tan takip edebilirsiniz.

Sergi

  • 8 Şubat – 27 Nisan / Aklın Uykusu – Marc Quinn
Taksim’de bulunan Arter Sanat Galerisi, dünya çağdaş sanatının aykırı işlere imza atan ismi İngiliz sanatçı Marc Quinn’in Türkiye’deki ilk sergisine ev sahipliği yapıyor. Kaçırmamalı…

  • 22 Şubat’a kadar / Yine, Yeni : Dünya Kenti İstanbul
Müzesiz, hafızasız ve kimliksiz bırakılan İstanbul?un başına gelen olumsuzluklara işaret etmeyi amaçlayan sergi, 18 yıl aradan sonra, süregelen Kent Müzesi tartışmalarının gölgesinde yeniden açılıyor. Karaköy’deki Rum Okulu’nda ziyaret edilebilir.

Kaçırmayın!  —  Vicius Circular Breathing sergisi 16 Şubat’a kadar Borusan Contemporary’de… 

Müzik

  • MimarcaSanat Playlistleri

Sevdiğim müzikleri Youtube’da listeledim. Dinlemek için tıklayın.

  • 22 Şubat / Andre Bocelli Konseri

İtalyan tenor, söz yazarı, besteci ve albüm yapımcısı Bocelli, dünyanın en iyi üç tenorundan biri sayılıyor. Bocelli Tema Vakfı’nın kuruluşunun 20.yılı kutlamaları kapsamında Ülker Sports Arena’da sahnede olacak.

  • 28 Şubat / Farid Farjad Konseri

Dünyaca ünlü keman virtiyözü Farjad, İstanbul Kongre Merkezi’nde müzikseverlerle buluşacak. Müzisyenin daha önceki konseri hakkındaki yazım için tıklayınız.

Sahne Sanatları

  • 6-9 Şubat / Küba Sirki

İstanbul’a ilk kez gelecek olan Küba Sirki, 18 sanatçı, 7 grup ve 14 farklı numarayla TİM Show Center’da.